Словарь
КыргызчаРусский

Разбор слова

ийи- - Глагол · Отглагольное существительное - первая форма: ийүү, вторая форма: ийиш

Ед. числоМн. число
Первое лицомен ийидимбиз ийидик
Второе лицосен ийидиң
сиз ийидиңиз
силер ийидиңер
сиздер ийидиңиздер
Третье лицоал ийидиалар ийишти

1 / 4

Ед. числоМн. число
Первое лицомен ийип жатамбиз ийип жатабыз
Второе лицосен ийип жатасың
сиз ийип жатасыз
силер ийип жатасыңар
сиздер ийип жатасыздар
Третье лицоал ийип жататалар ийип жатышат

2 / 4

Ед. числоМн. число
Первое лицомен ийиймбиз ийийбиз
Второе лицосен ийийсиң
сиз ийийсиз
силер ийийсиңер
сиздер ийийсиздер
Третье лицоал ийийталар ийишет

3 / 4

Склонение отглагольного сущ. по падежам

← Будущее время
Падежи
Именительныйийүү
Родительныйийүүнүн
Дательныйийүүгө
Винительныйийүүнү
Местныйийүүдө
Исходныйийүүдөн

4 / 4