КыргызчаРусский

Разбор слова

ичиркен- - Глагол · Отглагольное существительное - первая форма: ичиркенүү, вторая форма: ичиркениш

Ед. числоМн. число
Первое лицомен ичиркендимбиз ичиркендик
Второе лицосен ичиркендиң
сиз ичиркендиңиз
силер ичиркендиңер
сиздер ичиркендиңиздер
Третье лицоал ичиркендиалар ичиркеништи

1 / 4

Ед. числоМн. число
Первое лицомен ичиркенип жатамбиз ичиркенип жатабыз
Второе лицосен ичиркенип жатасың
сиз ичиркенип жатасыз
силер ичиркенип жатасыңар
сиздер ичиркенип жатасыздар
Третье лицоал ичиркенип жататалар ичиркенип жатышат

2 / 4

Ед. числоМн. число
Первое лицомен ичиркенембиз ичиркенебиз
Второе лицосен ичиркенесиң
сиз ичиркенесиз
силер ичиркенесиңер
сиздер ичиркенесиздер
Третье лицоал ичиркенеталар ичиркенишет

3 / 4

Склонение отглагольного сущ. по падежам

← Будущее время
Падежи
Именительныйичиркенүү
Родительныйичиркенүүнүн
Дательныйичиркенүүгө
Винительныйичиркенүүнү
Местныйичиркенүүдө
Исходныйичиркенүүдөн

4 / 4