КыргызчаРусский

Разбор слова

кыңылда- - Глагол · Отглагольное существительное - первая форма: кыңылдоо, вторая форма: кыңылдаш

Ед. числоМн. число
Первое лицомен кыңылдадымбиз кыңылдадык
Второе лицосен кыңылдадың
сиз кыңылдадыңыз
силер кыңылдадыңар
сиздер кыңылдадыңыздар
Третье лицоал кыңылдадыалар кыңылдашты

1 / 4

Ед. числоМн. число
Первое лицомен кыңылдап жатамбиз кыңылдап жатабыз
Второе лицосен кыңылдап жатасың
сиз кыңылдап жатасыз
силер кыңылдап жатасыңар
сиздер кыңылдап жатасыздар
Третье лицоал кыңылдап жататалар кыңылдап жатышат

2 / 4

Ед. числоМн. число
Первое лицомен кыңылдаймбиз кыңылдайбыз
Второе лицосен кыңылдайсың
сиз кыңылдайсыз
силер кыңылдайсыңар
сиздер кыңылдайсыздар
Третье лицоал кыңылдайталар кыңылдашат

3 / 4

Склонение отглагольного сущ. по падежам

← Будущее время
Падежи
Именительныйкыңылдоо
Родительныйкыңылдоонун
Дательныйкыңылдоого
Винительныйкыңылдоону
Местныйкыңылдоодо
Исходныйкыңылдоодон

4 / 4