КыргызчаРусский

Разбор слова

таарын- - Глагол · Отглагольное существительное - первая форма: таарынуу, вторая форма: таарыныш

Ед. числоМн. число
Первое лицомен таарындымбиз таарындык
Второе лицосен таарындың
сиз таарындыңыз
силер таарындыңар
сиздер таарындыңыздар
Третье лицоал таарындыалар таарынышты

1 / 4

Ед. числоМн. число
Первое лицомен таарынып жатамбиз таарынып жатабыз
Второе лицосен таарынып жатасың
сиз таарынып жатасыз
силер таарынып жатасыңар
сиздер таарынып жатасыздар
Третье лицоал таарынып жататалар таарынып жатышат

2 / 4

Ед. числоМн. число
Первое лицомен таарынамбиз таарынабыз
Второе лицосен таарынасың
сиз таарынасыз
силер таарынасыңар
сиздер таарынасыздар
Третье лицоал таарынаталар таарынышат

3 / 4

Склонение отглагольного сущ. по падежам

← Будущее время
Падежи
Именительныйтаарынуу
Родительныйтаарынуунун
Дательныйтаарынууга
Винительныйтаарынууну
Местныйтаарынууда
Исходныйтаарынуудан

4 / 4