КыргызчаРусский

Разбор слова

илгериле- - Глагол · Отглагольное существительное - первая форма: илгерилөө, вторая форма: илгерилеш

Ед. числоМн. число
Первое лицомен илгериледимбиз илгериледик
Второе лицосен илгериледиң
сиз илгериледиңиз
силер илгериледиңер
сиздер илгериледиңиздер
Третье лицоал илгериледиалар илгерилешти

1 / 4

Ед. числоМн. число
Первое лицомен илгерилеп жатамбиз илгерилеп жатабыз
Второе лицосен илгерилеп жатасың
сиз илгерилеп жатасыз
силер илгерилеп жатасыңар
сиздер илгерилеп жатасыздар
Третье лицоал илгерилеп жататалар илгерилеп жатышат

2 / 4

Ед. числоМн. число
Первое лицомен илгерилеймбиз илгерилейбиз
Второе лицосен илгерилейсиң
сиз илгерилейсиз
силер илгерилейсиңер
сиздер илгерилейсиздер
Третье лицоал илгерилейталар илгерилешет

3 / 4

Склонение отглагольного сущ. по падежам

← Будущее время
Падежи
Именительныйилгерилөө
Родительныйилгерилөөнүн
Дательныйилгерилөөгө
Винительныйилгерилөөнү
Местныйилгерилөөдө
Исходныйилгерилөөдөн

4 / 4