КыргызчаРусский

Разбор слова

илмий- - Глагол · Отглагольное существительное - первая форма: илмийүү, вторая форма: илмийиш

Ед. числоМн. число
Первое лицомен илмийдимбиз илмийдик
Второе лицосен илмийдиң
сиз илмийдиңиз
силер илмийдиңер
сиздер илмийдиңиздер
Третье лицоал илмийдиалар илмийишти

1 / 4

Ед. числоМн. число
Первое лицомен илмийип жатамбиз илмийип жатабыз
Второе лицосен илмийип жатасың
сиз илмийип жатасыз
силер илмийип жатасыңар
сиздер илмийип жатасыздар
Третье лицоал илмийип жататалар илмийип жатышат

2 / 4

Ед. числоМн. число
Первое лицомен илмиембиз илмиебиз
Второе лицосен илмиесиң
сиз илмиесиз
силер илмиесиңер
сиздер илмиесиздер
Третье лицоал илмиеталар илмийишет

3 / 4

Склонение отглагольного сущ. по падежам

← Будущее время
Падежи
Именительныйилмийүү
Родительныйилмийүүнүн
Дательныйилмийүүгө
Винительныйилмийүүнү
Местныйилмийүүдө
Исходныйилмийүүдөн

4 / 4