КыргызчаРусский

Разбор слова

ыңаала- - Глагол · Отглагольное существительное - первая форма: ыңаалоо, вторая форма: ыңаалаш

Ед. числоМн. число
Первое лицомен ыңааладымбиз ыңааладык
Второе лицосен ыңааладың
сиз ыңааладыңыз
силер ыңааладыңар
сиздер ыңааладыңыздар
Третье лицоал ыңааладыалар ыңаалашты

1 / 4

Ед. числоМн. число
Первое лицомен ыңаалап жатамбиз ыңаалап жатабыз
Второе лицосен ыңаалап жатасың
сиз ыңаалап жатасыз
силер ыңаалап жатасыңар
сиздер ыңаалап жатасыздар
Третье лицоал ыңаалап жататалар ыңаалап жатышат

2 / 4

Ед. числоМн. число
Первое лицомен ыңаалаймбиз ыңаалайбыз
Второе лицосен ыңаалайсың
сиз ыңаалайсыз
силер ыңаалайсыңар
сиздер ыңаалайсыздар
Третье лицоал ыңаалайталар ыңаалашат

3 / 4

Склонение отглагольного сущ. по падежам

← Будущее время
Падежи
Именительныйыңаалоо
Родительныйыңаалоонун
Дательныйыңаалоого
Винительныйыңаалоону
Местныйыңаалоодо
Исходныйыңаалоодон

4 / 4